Komentari (51)
Povratak na članak
Prijava korisnika
NAPOMENA: Komentarisanje članaka na portalu Klix.ba dozvoljeno je samo registrovanim korisnicima. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Svaki korisnik prije pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korištenja komentara.
a nemozes iz kantona u kantonu ...
Zasto opet tolike papire ganjati ako imamo elektronske zdravstvene knjizice. Ulazimo u 2020. godinu i dalje hodamo sa fasciklom papira okolo, a sve informacije o nama stoje u bazama podataka koje su neuvezane.
Fazon je da kao imaš tu opciju, ali je sve uređeno tako da je nikad ne koristiš. Znači treba ti hrpa papira i dani letanja, pa naravno da će prosječan čovjek odustati. Ovo je namijenjeno za one koji to mogu jednim telefonskim pozivom završiti.
Za 50 km. i 10 minuta Putničko zdravstveno osiguranje na 3 mjeseca. Refundiraju troškove do 60.000 Eura. Zlu ne trebalo neka se nađe
kakvi bezvezni podaci..
Kod nas navikli koverte davat ne vjeruje niko u besplatno
Al ga zamotase ko sarmu,koliko kontam moras biti zdrav da bi se lijecio.Gdje je kraj logike nastupa BiH.
Gospodo pojednostavite proceduru dobivanja te zdravstvene zastite, nisam nikada koristio, ali mogu pretpostaviti da treba jedno 5000 papira da bi se to isto dobilo. Otpustit 50% uhljeba koji rade na salterima i digitalizirati sisteme, te pojednostaviti procedure. To je jedina metoda!
Nema nista besplatno ,postoji samo drugi nacin placanja preko poreza .
Besplatna zdravstvena zaštita u SOPSTVENOJ DRZAVI i dalje nepoznanica brojnim građanima BiH!!!
Dobra nam ta besplatna zdravstvena zaštita kada trebam vaditi dodatne papire, koji mi trebaju za ne daj bože. Pa fakat niste normalni.
Pitao u lokalnom ZZO, rekli da moram učiniti pregled ljekara uz RTG pluća i laboratorijsku obradu (ljekarsko uvjerenje) te se karton šalje na komisiju, čeka se navodno par mjeseci a rijetko kome odobri!? I to nazivate realnom opcijom?
To treba ministarstvo vanjskih poslova da ima web stranicu sa svim informacijama. sta , kako i gdje? Ne trebam kako covjek da imam listu zemalja i moja prava u glavi, ali treba da znam gdje da nadem tu informaciju.
Opet lažete...ako je izdato 1000 osiguranja na godinu , a usluge u inozemstvu koristilo 187 građana u iznosu od 630.000 maraka,ispada da je cca 20% građana bilo bolesno u inozemstvu i liječilo se , pa je tako prosjek troška bio 3368 maraka po jednoj polici osiguranja,pa vi bi ovo odmah ukinuli....... Nego hajte molim Vas dogovorite se prije nego slažete , nije svako išao na ekonomiju u Travniku.. P.S. ovo je ugrubo računica...
A gdje je Grčka i Albanija? Sada jako popularne destinacije?
Ok korisno i lijepo. Ali evo hipotetički hoće četveročlana porodica na more. Odrasli moraju otići da povade te sve te neke potvrde pa onda odvesti djecu. Kreneš oko nove godine ganjati i taman ćeš to sve riješiti do Juna ili Jula. Naravno prije tog će ti toliko srediti živce da nećeš moći dobiti tu potvrdu jer si fasovao neku akutnu bolest....
Znaci prvo se nacekas kod svog doktora, pa onda u zavod i na kraju cekas 15 dana da ti odobre. Kakva birokratska zavrzlama, sve urade kako bi ti otezali pristup uslugama. Ovako fino prije puta odem u privatno osiguranje, platim 10km i sve gotovo, isti dan mogu na odmor.