Vizija projekta bila je da se ukaže na zajedničke interese starih i mladih te premosti generacijski jaz kroz poboljšanje socijalne uključenosti osoba treće životne dobi u društveno korisne procese, a istovremeno i kroz usmjerenje mladih ka očuvanju tradicije, važnosti i korisnosti vještina i zanata koji u novijim trendovima društva postaju raritet.
Projekt je realiziran kroz osam radionica sa mladima i starima, a koje su održavane jednom sedmično u trajanju dva sata.
Vedrana Duraković, jedna od osnivača Fondacije Nijaz Duraković kazala je da je projekat finansijski podržala Općina Centar sa iznosom od 2.500 KM.
"Implementacija je trajala 8 sedmica, a u petak je bilo zvanično zatvaranje projekta. Ideja je bila da mladi i stari ljudi razmijene iskustva i znanja. Uglavnom su rađene radionice i to stari recepti, izrada prirodne kozmetike, odbrambene vještine te kurs računara.
Članovi Centra za zdravo starenje su bili uključeni u radionice, a sa druge strane smo imali mlade volontere, koji su se uključili u projekat ili držali radionice.
Volonterka koja je vodila radionicu izrade prirodne kozmetike pokazivala je kako se izrađuju različite kreme, maske za lice i slično. Nakon što je održana posljednja radionica izrade prirodne kozmetike, za učesnike je u prostorijama Centra za zdravo starenje upriličeno druženje.
"Tim povodom smo se u ime Fondacije, moja sestra Jasna i ja zahvalile članovima Centra na učešću u projektu", istakla je Duraković.
Varja Nikolić, koordinatorica Centra za zdravo starenje se u ime Centra zahvalila Fondaciji Nijaz Duraković i svim volonterima koji su uzeli učešće u projektu.