Komentari (25)
Povratak na članak
Prijava korisnika
NAPOMENA: Komentarisanje članaka na portalu Klix.ba dozvoljeno je samo registrovanim korisnicima. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Svaki korisnik prije pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korištenja komentara.
Nije Sud problem, vec Tuzilastvo!
nekad je nagodba najbolje rješenje.bolje mu je uzeti pare nego ga držati u zatvoru na teretu poreznih obaveznika.
Najkorumpiraniji je sud!!!!
Daj ba jarane plati da se dogovorimo
Nagodbe su korak naprijed, ka bržem rješavanju sporova, po uzoru na anglosaksonsko pravo koje je superiornije i brže.
uhljebljena stoka nesposobna...fuj
U Sudu BiH se sve da nagoditi. Ubijete nekoga, ma nikakav problem, jer uvijek je tu neki sudija/sudinica čije dijete kreće na fakultet i potrebna mu je stopnedija ili novi automobil, a ni vikendice nisu na odmet. Njima ničije pare ne smrde.
Daj molim vas ne provaljujte se sa ovakvim i sličnim izjavama, gdje se vidi apsolutno nepoznavanje sudova i kako sudski postupak uopšte izgleda. Kao da su sudovi tek nastali pa se raja u 2018.godini ovoliko provaljuje. Niko ne pravi nagodbu sa sudom, jer je sud neutralna stranka u postupku. Nagodbu dogovaraju stranke , ili u slučaju krivičnog postupka, nagodba se pravi sa tužilaštvom. Nagodba nije ništa negativno. Naprotiv, to je vrlo učinkovit način rješavanja spora i npr u SAD-u se
84% slučajeva završava nagodbom. I u našoj sudskoj praksi se na pripremnom ročištu inicira nagodba. Jer je to u biti pozitivna stvar. Na taj način stranke završavaju predmet na obostrano zadovoljstvo (što se ne garantuje sudskom presudom), čuva se poslovna saradnja, privatni odnosi i vrlo je učinkovita kod privrednih, porodičnih ili radnih sporova. Eto samo osnovne informacije.
Ovdje se ne radi o sporazumima o priznanju krivnje u predmetima kaznenih djela, nego u građanskim parnicama. Uglavnom su to presude zbog propuštanja kao npr. plaćanja komunalnih, telekomunikacijskih, elektroenergetskih usluga. Malo čitajte pa onda komentirajte.
Slučajevi koji se rješavaju nagodbom nisu ni trebali dospjeti na sud.