"Na temelju dobivenih rezultata i analizom koordinata stalnih tačaka geodetske osnove prije i nakon potresa, utvrđeno je da najveći pomak pokazuju točke na području Petrinje i to sa srednjim vrijednostima pomaka 45 centimetara u smjeru jugoistoka, dok srednje vrijednosti pomaka za Glinu iznose 10 centimetara u smjeru sjeverozapada, odnosno 10 centimetara u smjeru istoka za područje Siska. Također, utvrđen je visinski pomak od 10 centimetara (spuštanje tla) za područje Grada Gline", objavilo je na svojim službenim internetskim stranicama Ravnateljstvo civilne zaštite Republike Hrvatske.
Ističu da je riječ o prvim službenim rezultatima koje je objavila Državna geodetska uprava.
Ti rezultati će se koristiti za planiranje aktivnosti vezanih uz obnovu geodetske osnove, provođenje homogenizacije katastarskih planova, potrebnih katastarsko-geodetskih mjerenja i smjernice za daljnje istraživanje i postupanje u svrhu sanacije i preciznog koordinatnog definiranja prostora, prenosi Index.hr.
Od razornog potresa magnitude 6.2 koji je 29. decembra 2020. pogodio petrinjsko i sisačko područje dogodio se niz srednje jakih i slabijih potresa.
Posljednji je bio noćas, 21 minutu iza ponoći, kada su seizmografi Seizmološke službe RH zabilježili umjeren potres s epicentrom 9 kilometara zapadno od Petrinje magnitude 3.4 prema Richteru i intenziteta u epicentru IV-V stupnja EMS ljestvice.