Furija na krovu Evrope
0

Pogledajte gol Španije za titulu šampiona Evrope, ovo Englezi nisu mogli preživjeti

N. M.
Španija je večeras u dramatičnom finalu Evropskog prvenstva nadigrala selekciju Engleske i pobijedila sa 2:1 za svoju četvrtu titulu prvaka Starog kontinenta.
Nevjerovatni Englezi su se i večeras vraćali iz mrtvih iako su ponovo, kao i na svakoj utakmici dosad, igrali potpuno ispod nivoa, ali na kraju nisu preživjeli gol Mikela Oyarzabala iz 86. minute!

Gol koji je Furiji donio četvrtu titulu prvaka Evrope pogledajte ovdje!

Strahovali su navijači Španije od ofsajda u ovoj situaciji, ali bio je Oyarzabal ipak nešto dalje od gola u odnosu na Stonesa.

VAR fotografija kod drugog gola Španije (Foto: Twitter)

Prethodno je Španija od 47. minute vodila golom Nica Williamsa, a poravnanje je Englezima bio donio Cole Palmer u 73. minuti.

Španija je do titule stigla potpuno zasluženo, nakon što je nadigrala apsolutno sve svoje rivale na Euru, dok bi eventualna titula Engleske sigurno bila jedna od najmanje zasluženih u historiji sporta.