"Korisno je staviti ovlaživače u bebinu sobu kada ima infekcije dišnih puteva ili kada je zrak u kući vrlo suh - obično zimi", navela je pedijatrica Jennifer Foersterling za Parents.com. Ovlaživači pomažu bebama da lakše dišu, a samim tim i da bolje spavaju. Također pomažu u zaštiti od suhe kože i sprečavaju pojavu ekcema. Osim toga, neke bebe vole bijeli šum koji ovlaživači ispuštaju pa će se brže smiriti i utonuti u san.
Ako razmišljate o postavljanju ovlaživača zraka u bebinu sobu, najprije dobro pročitajte priručnik za korištenje. Postoje određene razlike u vrstama ovlaživača, stoga je najbolje znati kako pravilo koristiti svoj.
Također biste trebali tražiti mišljenje pedijatra. Oni mogu potvrditi da je to dobar izbor ili predložiti alternative za ublažavanje specifičnih simptoma koje vaša beba ima. Općenito, ovlaživač zraka je siguran i učinkovit način da vašem djetetu pomognete da bolje spava i diše.
U ovlaživačima zraka se može pojaviti plijesan pa imajte na umu da ih morate čistiti redovno i pravilno. Postoje dvije vrste ovlaživača zraka: hladni i topli. Stručnjaci se općenito slažu da su opcije s hladnim raspršivačem bolje kada se radi o njihovoj upotrebi za malu djecu.