Spuštanje kapsule uz pomoć padobrana i zračnih jastuka je planirano za 7. septembar u Svemirsku luku White Sands u New Mexicu, ako to dozvole vremenski uvjeti. U kapsuli neće biti posade tako da je riječ o potpuno autonomnom letu, ali zemaljski timovi u Centru za kontrolu Starliner misije u Houstonu te Boeingovom centru za kontrolu misije na Floridi mogu daljinskim putem kontrolisati ovu svemirsku letjelicu u slučaju potrebe.
Američka svemirska agencija NASA je nedavno saopćila da će se astronauti Suni Williams i Butch Wilmore, koji su bili putnici na prvom Starlinerovom letu s posadom, vratiti kući u SpaceX-ovoj letjelici Crew Dragon. Williams i Wilmore su otputovali na ISS u junu te su trebali ostati nešto više od sedmice u orbiti, no došlo je do problema tokom putovanja. Pet potisnika za manevrisanje je otkazalo, a pogoršao se i problem curenja helija koji je ranije odgodio lansiranje. Inžinjeri na tlu su proveli testove uz pomoć astronauta na ISS-u kako bi ustanovili da li je Starliner siguran za povratak posade na Zemlju. Na kraju je NASA ipak odlučila da će Wilmore i Williams biti sigurniji u SpaceX-ovoj letjelici jer postoji "previše nesigurnosti" vezanih za potisnike Starlinera.
Svemirska agencija će omogućiti javnosti praćenje povratka Starlinera uživo putem kanala NASA+, NASA-ine aplikacije i svoje internet stranice.
Što se tiče SpaceX Crew-9 misije koja zamjenjuje Boeingovu letjelicu na ISS-u, ona neće biti lansirana prije 24. septembra. Umjesto četiri člana posade, u kapsuli će biti dva, a to su NASA-in astronaut Nick Hague i Roscosmosov kosmonaut Aleksandar Gorbunov. Na taj način će se osloboditi dva mjesta za povratak Wilmorea i Williams u februaru 2025. godine.