Letjelica je aktivirala svoje Attitude Controly System (ACS) potisnike te se usmjerila prema našoj planeti. Ova blaga korekcija osigurava da letjelica bude u optimalnoj poziciji za ispuštanje kapsule koja sadrži stijene i prašinu s asteroida Bennu. Uzorci bi trebali stići na Zemlju u nedjelju 24. sektembra.
OSIRIS-REx je morao promijeniti svoju brzinu za manje od 1 km/h u odnosu na Zemlju. Iako se čini da je riječ o maloj promjeni, ovoje izuzetno važno prilagođavanje jer bi letjelica bez njega prošla pored Zemlje, a njen teret ne bi stigao na našu planetu.
Nakon korekcije putanje, letjelica se sada priprema za ispuštanje kapsule koja će ući u Zemljinu atmosferu već proračunatom brzinom i pod određenim uglom. Nakon ispuštanja, kapsula bi trebala sletjeti u roku od 13 minuta u područje veličine 58 kilometara. Potom će timovi na tlu brzo helikopterom transportovati uzorke u "čistu" sobu kako bi se izbjegla kontaminacija. Ranije je obavljena i "proba" u Utahu koja je uključivala transport uzoraka helikopterom, ali i uzoraka tla oko kapsule kako bi se procijenila potencijalna kontaminacija kapsule.
Dvadesetak minuta nakon što ispusti uzorke, letjelica OSIRIS-REx će aktivirati svoje motore te će krenuti u svoju novu misiju, a to je asteroid Apophis.
Uzorci koji stižu na Zemlju prikupljeni su s asteroida Bennu 2020. godine, a NASA očekuje da će ponuditi uvid u formiranje Sunčevog sistema prije oko 4,5 milijardi godina.