Liga nacija
0

Uživo / BiH - Njemačka 1:2: Zmajevi traže bod u dramatičnom finišu, sudija isključio Milenkovića

N. M.
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Njemačke večeras na Bilinom Polju u Zenici igraju svoj meč 3. kola Lige nacija, a tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Klix.ba.
82' - Slobodnjak za Njemačku na ivici kaznenog prostora.

79' - Vasilj zaustavlja jednog igrača Njemačke u velikoj šansi i ostavlja nas u igri.

75' - Barbarezov pomoćnik Milenković je zaradio crveni karton zbog prigovora i mora na tribine.

70' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Džekooooooooooo! 2:1 je! Nebeski skok Dijamanta nakon ubačaja Tahirovića iz kornera i pogodak za povratak Zmajeva u život.

68' - Poništen je sada i treći gol Nijemaca. Gnabry je ovaj put pogodio, no i on je bio u ofsajdu.

66' - Džeko je zaradio žuti karton.

65' - Gigović i Huseinbašić su izašli, a na terenu su Hajradinović i Šarić.

63' - Dominiraju Nijemci u drugom poluvremenu i Zmajevi izgledaju potpuno nemoćno.

59' - VAR je ipak poništio gol Undava jer je utvrđeno da je napadač Njemačke bio u ofsajd poziciji.

57' - GOOL! Undav je sada kompletirao hat-trick i pogodio za 3:0. Zmajevi su na koljenima protiv Elfa...

55' - Gnabry prolazi po desnoj strani i odigrava sjajnu povratnu loptu za Undava, kojeg u posljednji čas blokira Barišić i sprječava ga da trećim golom dođe do hat-tricka.

51' - Prvi u nastavku prijete Nijemci. Undav odlično šutira s 20 metara, ali lopta ide pored stative.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. U drugih 45 minuta Zmajevi ulaze s jednom izmjenom u timu, pošto je Tahirović na terenu umjesto Bašića.

- Završeno je prvo poluvrijeme. Nijemci vode sa 2:0.

45' - Kolosalna šansa za Njemačku! Wirtz je ostao sam na tri metra od gola poslije ubačaja iz kornera, ali očajno je šutirao glavom.

39' - Iskoristila je Njemačka svoje šanse i sada je BiH u teškoj poziciji pred finiš prvog poluvremena.

36' - GOOL! Surovo su Nijemci kaznili promašaj Demirovića. Undav je postigao svoj drugi gol i sada Elf ima veliku prednost od 2:0 u finišu prvog poluvremena.

[VSLIKA]19[/VSLIKA]

35' - Kakav kontranapad Zmajeva! Kolašinac izbacuje Demirovića samog pred Nubela, ali napadač BiH pogađa prečku!

32' - Ponovo se tresla mreža BiH, ali sada je gol poništen zbog ofsajda.

30' - GOOOL! Povela je Njemačka pogotkom Undava! Prethodila je svemu divna akcija gostiju i maestralan potez Wirtza.

26' - Burnić je izblokiran nakon akcije BiH po lijevoj strani. Bit će to korner za Zmajeve.

25' - Gross je raspalio po lopti s 30 metara i bilo je to jako blizu! Završila je tik pored stative gola Zmajeva.

22' - Opasno je bilo pred golom Zmajeva nakon ubačaja s lijeve strane, pošto je Tah spustio loptu prema petercu, ali tamo reaguje Barišić.

19' - Prijeti sada Njemačka preko Kimmicha, ali nakon njegovog udarca lopta ipak ide samo u gol-aut.

18' - Izvrstan presing na zadnju liniju Njemačke prave Zmajevi! Sada je Demirović bio blizu da ukrade jednu povratnu loptu Gnabryje prema golmanu Nübelu, koji je nekako uspijeva izbiti prema centru terena.

15' - Prva šansa za Njemačku! Odbila se lopta nakon jednog ubačaja do Mittelstadta, ali on, na svu sreću, neometan sa 13 metara nju šalje visoko preko gola.

10' - Solidan napad BiH po desnoj strani. Džeko je centrirao na drugu stativu, ali iz teške pozicije Demirović hvata volej i uspijeva loptu poslati samo na tribinu iza gola.

9' - Kleindeinst je šutirao glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka s lijeve strane, ali poslao je loptu visoko preko prečke pa nije bilo brige za golmana Vasilja.

9' - Gigović je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad jednim gostujućim nogometašem.

8' - Sjajno su Zmajevi ušli u ovu utakmicu i mnogo su agresivniji od Nijemaca, koji još nisu kreirali nijedan pravi napad.

4' - Odličan šut Bašića iz slobodnjaka! Ipak lopta ide malo pored stative gola na kojem je večeras Nübel.

3' - Izveli su Zmajevi prvi korner i Nijemci su otklonili opasnost, ali potom je dosuđen prekršaj na 25 metara od gola gostiju. Šansa da zaprijetimo nakon prekida.

2' - Demirović je primio loptu na ivici kaznenog prostora i pokušao da šutira, ali u posljednji tren ga blokira jedan igrač gostiju i izbija loptu u korner.

1' - Počela je utakmica u Zenici!

20:42 - U isto vrijeme će večeras u Budimpešti svoj meč 3. kola u našoj grupi igrati Mađarska i Nizozemska.

20:40 - Nogometaši u ovim trenucima izlaze na travnjak, a uslijedit će intoniranje himni pred početak utakmice.

20:35 - Lijep gest tokom zagrijavanja pred utakmicu napravio je štoper Real Madrida i njemačke reprezentacije Antonio Rudiger, koji je ćaskao s navijačima BiH, a jednom od njih je poklonio i svoju trenerku.

Selektori Sergej Barbarez i Julian Nagelsmann odabrali su početne sastave timova za ovu utakmicu, a oni izgledaju ovako:

BiH: Vasilj; Gazibegović, Barišić, Katić, Kolašinac, Bašić, Gigović, Burnić, Huseinbašić, Džeko i Demirović.

Na klupi su: Hadžikić, Zlomislić, Mujakić, Bičakčić, Tahirović, Kulašin, Tabaković, Omerović, Šarić, Hajradinović, Radeljić i Bajraktarević.

Njemačka: Nübel; Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstadt; Gross, Andrich, Wirtz, Gnabry, Undav; Kleindienst.

Na klupi su: Baumann, Blaswich, Anton, Leweling, Burkardt, Fuhrich, Schade, Schlotterbeck, Pavlović, Stiller, Gosens.

Selektor Barbarez je uoči utakmice govorio i o "provokacijama" njemačkih medija, koji su ga nazvali pokerašem koji je sjeo na selektorsku klupu.

"Uvijek će biti ovakvih i onakvih članaka. Ali, kada je realistično, uopće nemam problem s tim. Ako nam nije motivacija prisustvo novinara u velikom broju, pun stadion i sve ostalo, onda nemamo šta tražiti tu. Naravno, ovo je za mene nešto posebno na ličnom planu kao i za momke koji igraju u Njemačkoj, ali kada izađemo na teren postoji samo jedna reprezentacija i jedan grb", poručio je Barbarez.

S druge strane, lijep gest je uoči večerašnje utakmice napravio selektor Njemačke Julian Nagelsmann, koji se sjetio žrtava strašnih poplava u BiH prošle sedmice.

"Hvala vam na domaćinstvu i ljubaznosti koje ste nam ovdje pružili. Svjesni smo da se zemlja nalazi u jako teškoj situaciji, zbog toga nam je drago da vam možemo pružiti jednu lijepu večer i da vam vratimo osmijeh na lice", rekao je Nagelsmann.

Podsjetimo, Zmajevi su u prva dva kola Lige nacija poraženi od Nizozemske rezultatom 5:2 dok smo sa Mađarskom remizirali, bilo je 0:0.

BiH i Njemačka su ranije dva puta igrali prijateljske utamice, pošto je 2010. godine Elf u Dortmundu slavio sa 2:1, dok je 2002. godine bilo 1:1 na Koševu.