Serie B
80

Đurić nastavio gdje stao prije pauze, postigao novi pogodak za Salernitanu

Milan Đurić (Foto: Salernitana)
Nogometaši Salernitane i Pise podijelili su bodove u okviru 29. kola Serije B odigravši neriješeno 1:1, a strijelac jednog od pogodaka bio je povremeni bh. reprezentativac Milan Đurić.

Igrao se 29. minut utakmice kada je domaća ekipa žestoko napadala na gol Pise. Nakon jednog od udarac lopta je došla do Đurića, koji se sjajno snalazi i zakucava je u mrežu za slavlje domaćih. Ujedno je 1:0 bio rezultat provg poluvremena.

U nastavku Pisa dolazi do izjednačenja golom Masuccija u 53. minuti. Do kraja nije bilo promjena, a Đurić je odigrao svih 90 minuta.

Ovo je bio prvi meč u italijanskoj Seriji B nakon gotovo tri mjeseca pauze zbog koronavirusa, koja čini se nije ostavila traga na bh. napadaču.

Đuriću je ovo bio 10. pogodak u Seriji B pogodak, a u 24 odigrane utakmice zabilježio je i jednu asistenciju.

Inače, Salernitana je na sedmom mjestu Serije B, dok je Pisa na 12. poziciji.