53

Favoriti blistaju na Copa Americi, Amerikanci se naklonili majstoriji Pulišića

D. P.
Maestralan gol Pulišića (Foto: EPA-EFE)
Uporedo s Evropskim prvenstvom, nastavljena su uzbuđenja na Copa Americi, a sinoć su očekivane pobjede upisali favoriti za samu završnicu, selekcije Sjedinjenih Američkih Država i Urugvaja.

Nogometaši SAD-a rutinski su s 2:0 savladali Boliviju i tako na uspješan način otvorili takmičenje na turniru na kojem su i domaćini. Oba pogotka postignuta su u prvom dijelu susreta.

Zvijezda Milana Christian Pulišić već u trećoj minuti postigao je fantastičan pogodak. Odigrao je dupli pas sa saigračem nakon kornera i onda veoma lijepim udarcem pogodio mrežu Bolivijaca.

Majstoriju Pulišića pogledajte ovdje.

Do odlaska na odmor Pulišić je upisao i asistenciju, a Folarin Balogun pogodio za konačnih 2:0 i pobjedu SAD-a.

Još sigurnija bila je selekcija Urugvaja koja je rezultatom 3:1 savladala Panamu na startu takmičenja.

Snažni Urugvajci na Copa Americu stigli su u najjačem sastavu sa zvijezdama evropskog ligaškog nogometa, a to je donijelo prvu sigurnu pobjedu na takmičenju.

Maximiliano Araujo je doveo domaćina u vodstvo u 16. minuti, a onda se na golijadu čekalo do same završnice. Darwin Nunez je pogodio za 2:0, da bi Matias Vina zapečatio sudbinu Paname početkom sudijske nadoknade. Za konačnih 3:1 gol utjehe postigao je Michael Murillo u 95. minuti.