7

Imao je strašnog pijetla: Zvijezdi Tottenhama usred utakmice otpao grb s dresa

E. B.
Brennan Johnson je ostao bez grba na dresu u prvom poluvremenu (Foto: EPA-EFE)
Tottenham je jučer rezultatom 4:1 razbio Newcastle, a posebnu pažnju navijača koji su susret gledali putem TV ekrana je privukao napadač Spursa Brennan Johnson.

Naime, u jednom trenutku prvog poluvremena navijači su primijetili da se Johnsonov dres razlikuje od onih koji su nosili njegovi sigrači.

Naime, na Johnsonovom dresu nije bilo grba Tottenhama, karakterističnog pijetla.

Johnsonov dres je na početku susreta bio identičan kao i kod ostalih igrača, no nakon što ga je u nekoliko duela Tino Livramento počupao, karakteristični grb Spursa je polako počinjao otpadati s dresa, a u jednom trenutku "pijetao" je otpao.
Brennan Johnson je u drugom poluvremenu zaigrao u novom dresu (Foto: EPA-EFE)

To nisu primijetili ni sudija, ni niko na klupi Tottenhama, te je Johnson do kraj poluvremena igrao u takvom dresu.

U svlačionici je obukao novi dres i u drugom poluvremenu je igrao s ispravnim dresom.

Inače, golove za Tottenham u sinoćnjem trijumfu su postigli Udogie (26.), Richarlison (38. i 60.) i Son (penal 85.), dok je strijelac počasnog gola za Newcastle bio Joelinton (90+2.).