Premiership
62

Liverpool nastavio nizati pobjede i učvrstio se na vrhu tabele, trijumf zasjenila povreda Alissona

H. H.
Slavlje Jote i Slaha nakon gola (Foto: Liverpool FC)
Nogometaši Liverpoola pobijedili su kao gosti ekipu Crytsal Palacea rezultatom 1:0 i dodatno su se učvrtstili na prvom mjestu ligaške tabele Premiershipa nakon sedmog kola.

Odlučio je rani pogodak Jote koji je već u 9. minuti na asistenciju Gakpa odlično reagovao i udarcem iz prve s desteak metara donio prednost Redsima 1:0

U nastavku je domaći tim zaigrao bolje, ali propustili su niz sjajnih šansi. Ismaila Sarr je u 45. minuti iz sjajne pozicije šutirao ravno u Alissona, a i u nastavku nisu iskorsitli prilike preko Matete i Ezea.

Rezultat se nije mijenjao do kraja, pa je Liverpol došao do šeste pobjede u sezoni.

Ipak, trijumf Redsa donekle je zasjenila povreda golmana Alissona koji je u 79. minuti morao napustiti teren zbog povrede, a čini se da je u pitanju zadnja loža.

Crystal Palace će u narednom kolu gostovati Nottingham Forestu, dok Liverpool u derbiju na svom terenu dočekuje Chelsea.