Grupa u kojoj su Zmajevi
0

Njemačka silovito krenula u novu sezonu Lige nacija i uništila Mađarsku u Düsseldorfu

N. M.
Nogometaši reprezentacije Njemačke sjajno su otvorili novu sezonu Lige nacija, pošto su večeras u meču 1. kola deklasirali Mađarsku s 5:0 na domaćem terenu u Düsseldorfu.

Dobro je Mađarska stajala na terenu u prvoj polovini prvog poluvremena, ali popustila je njena odbrana u 27. minuti kada Niklas Fullkrug na asistenciju Jamala Musiale pogađa za 1:0.

Na vrijeme je Njemačka postigla i drugi gol, pošto u 58. minuti Musiala duplira njeno vodstvo i pogađa za 2:0 na dodavanje Floriana Wirtza.

Do gola je nakon asistencije uspio stići i Wirtz, nogometaš Leverkusena koji u 66. minuti na dodavanje Musiale, koji upisuje drugu asistenciju, pogađa za 3:0.

Na 4:0 je u 77. minuti povisio Aleksandar Pavlović, da bi konačni udarac Mađarima zadao Kai Havertz pet minuta poslije, postavivši konačnih 5:0.

Mađarska će tako u utorak protiv Bosne i Hercegovine, pred domaćim navijačima u Budimpešti, pokušati da se iskupi za ovaj debakl.

Podsjećamo, Nizozemska je u drugom meču grupe 3 Lige A večeras sa 5:2 savladala Zmajeve u Eindhovenu.