0

Yamal i društvo se poigrali s Kraljevima: Pogledajte kako je Barcelona ponizila Real Madrid

E. K.
Slavlje nogometaša Barcelone (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone su u sjajnom El Clasicu pregazili Real Madrid na gostovanju rezultatom 4:0 i tako se učvrstili na vrhu tabele španske La Lige sa šest bodova viška u odnosu na Kraljeve.
Nakon prvog poluvremena koje je okončano bez pogodaka, u nastavku su Katalonci ubacili u brzinu više i deklasirali najvećeg rivala.

Lewandowski je prvo u 54. minuti sjajno pogodio u situaciji jedan na jedan, a onda je tri minute kasnije udarcem glavom udvostručio prednost katalonskog sastava.

U strijelce su se još upisali i Lamine Yamal na asistenciju Raphinhe da bi potom se u listu strijelaca upisao i sam Raphinha koji je postavio konačan rezultat susreta.

Barcelona nakon 11 odigranih utakmica ima 30 bodova, šest više u odnosu na Real i sigurno drži prvo mjesto. U narednom kolu Barca dočekuje Espanyol u lokalnom derbiju, dok Real ide na gostovanje Valenciji.