Hat-trick Brazilca
0

Čudesan gol Viniciusa: Pogledajte kako se Real vratio iz ponora i preokrenuo protiv Borussije

H. H.
Vinicius je postigao impresivan hat-trick (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Real Madrida upisali su ubjedljiv trijumf protiv Borussije Dortmund 5:2 u trećem kolu Lige prvaka, a briljirao je Vinicius koji je postigao hat-trick.

Iako su gosti vodili 2:0 golovima Donyella Malena 30' i Jamiea Gittensa u 34. minuti u nastavku smo vidjeli veliki preokret aktuelnih prvaka Evrope.

Antonio Rudiger je smanjio na 2:1 u 60. minuti, a potom je čudesni Vinicius Junior hat-trickom u 62., 86. i 93. minuti kreirako potpuno preokret, dok se u listu strijelaca upisao i Lucas Vazquez u 83. minuti.

Vinicius, koji će u ponedjeljak izvjesno osvojiti Zlatnu loptu, zadivio je sve golom u 86. minuti kada je uzeo loptu 20-tak metara od svog gola uz aut liniju i potom u šprintu pretrčao više od 60 metara i zatim s vrha kaznenog prostor pogodio.

Real je tako stigao do važne pobjede, jer su u prethodnom kolu poraženi od Lillea 1:0. Već za vikend Kraljeve čeka veliki ligaški derbi protiv Barcelone.