Kakav trenutak
18

Pogledajte majstoriju iz 90. minute koja je Engleskoj donijela drugo vezano finale Eura

D. P.
Maestralan pogodak Watkinsa (Foto: Screenshot)
Nogometna reprezentacija Engleske u dramatičnom polufinalu savladala je Nizozemsku rezultatom 2:1, a heroj je Ollie Watkins zbog gola iz 90. minute susreta.

Englezi su sinoć nadigrali Nizozemsku i slavili rezultatom 2:1 nakon preokreta. Poveli su Nizozemci ranim golom Xavija Simonsa, ali je brzo odgovorio Harry Kane s bijele tačke.

Rezultat 1:1 stajao je sve do 90. minute, a onda je rezervista Ollie Watkins postigao fenomenalan gol i bacio u trans milione Engleza.

Gol Watkinsa pogledajte ovdje.

To znači da će Engleska drugi put u nizu igrati finale Evropskog prvenstva. Prije tri godine poraženi su nakon nesretnih jedanaesteraca od Italije, a sada će igrati protiv Španije koja je prikazala ponajbolju igru na cijelom šampionatu.

Zanimljivo, to će biti i prvo finale svih velikih takmičenja koje će Engleska igrati van svoje domovine, jer je dosad bila u finalima evropskih i svjetskih prvenstava samo kada je domaćin.

Finale Evropskog prvenstva igra se u Berlinu u nedjelju od 21 sat.