Wwin liga BiH
0

Uživo / Široki Brijeg - Sarajevo 1:2: Čudesni Guliashvili kreirao preokret Sarajeva!

N. M.
Nogometaši Širokog Brijega i Sarajeva na Pecari od 18 sati igraju svoj meč 9. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a direktan tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Klix.ba.

56' - Šansa za Široki! Nakon kornera je Zlomislić imao čistu loptu na nozi, usamljen na pet metara, ali promašio ju je!

48' - GOOOOOOOOOOOOOL! Guliashvili pogađa za preokret Sarajeva! Pobjegao je Gruzijac prvo Seniću, a onda i Vučuru, te rutinski matirao Tomića za vodstvo Sarajeva od 2:1.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, a trener Sarajeva je napravio jednu promjenu i umjesto Kuprešaka na teren poslao Turkeša.

- Kraj prvog poluvremena na Pecari. Oba tima su golove postizali iz jedanaesteraca i trenutno je neriješeno 1:1.

45' - Rockov je sada prilikom jedne intervencije žestoko srušio Bagarića i domaći ponovo traže penal, ali jasno je da je golman Sarajeva prvi stigao do lopte. Ukazuje se pomoć Bagariću.

45' - Velika šansa za Sarajevo! Beganović je bio sam na 15 metara, ali šutirao je katastrofalno i poslao loptu visoko preko gola.

44' - GOOOOOOOOOL! Sarajevo je izjednačilo! Guliashvili je pogodio s bijele tačke za 1:1!

42' - Penal za Sarajevo! Đuričković je pao, a Petrović pokazuje "na kreč".

39' - Kuprešak centrira s lijeve strane, ali lopta prolazi sve igrače i završava u gol-autu.

34' - Pritisak Sarajeva u ovim trenucima, a Široki se potpuno povukao i čuva prednost. Dobro se brane domaći.

31' - Guliashvili je bio u prilici koju na kraju nije iskoristio, a nakon svega je signaliziran i ofsajd, koji je bio očigledan.

29' - Bila je sada velika gužva u kaznenom prostoru Širokog nakon đto je Đorđević izveo korner, ali nije nijedan šut stigao do golmana Tomića, a tako ni do mreže gola domaćina.

26' - Sada je Beganović oboren u kaznenom prostoru Širokog i gosti traže penal. Ipak, nema govora o najstrožijoj kazni.

25' - Kolarić sada šutira s 20 metara, ali izblokirao ga je Soldo.

20' - Prvi pokušaj Sarajeva na utakmici! Nakon ubačaja Đorđevića glavom je šutirao Kyeremeh, ali lopta je otišla pored stative.

14' - Fizioterapeut Sarajeva Eldin Jarović dobio je crveni karton zbog prigovora i sada mora s klupe preseliti na tribine.

12' - GOOOOOOOOL! Vodi Široki sa 1:0! Mato Stanić je realizirao jedanaesterac!

11' - Penal je za Široki! Potpuno nepromišljen potez Čelika je to bio.

9' - Ide sada glavni sudija Petrović da pogleda tu situaciju i donese konačni sud.

7' - Čelik odguruje Bagarića u kaznenom prostoru i igrač Širokog Brijega pada, a sada suci u VAR sobi provjeravaju situaciju i potencijalni penal!

4' - Šansa za Široki! Bagarić je dobro prošao kroz odbranu Sarajeva i šutirao malo iskosa s desne strane, a Rockov loptu odbija u korner!

2' - Opasan napad Širokog na početku utakmice, Ćorić je nakon prodora po lijevoj strani pokušao pronaći nekog od svojih igrača u petercu, ali izblokiran je u posljednji čas.

1'- Počela je utakmica na Pecari!

Treneri Toni Karačić i Zoran Zekić odabrali su sastave u kojim će Široki i Sarajevo započeti utakmicu, a strateg Bordo tima napravio je čak pet promjena u odnosu na derbi sa Željom, koji je odigran u srijedu na Koševu (1:1).

Ovaj put su, za razliku od gradskog derbija, od prve minute na terenu Kuprešak, Čelik, Soldo, Đorđević i Mustafić, umjesto Jovića, Unušića, Pavičića, Bubanja i Mehmedović.

Sastavi izgledaju ovako:

Široki Brijeg: T. A. Tomić, Senić, Vučur, Ćorić, Kolarić, M. Stanić, Zlomislić, Taraba, P. Stanić, Bagarić i Lukić.

Sastav Širokog Brijega (Foto: NK Široki Brijeg)

Na klupi su: Puljić, Pranjić, Prusina, Chinedu, Posavac, M. Matić, F. Matić, Iličić, Jelavić.

Sarajevo: Rockov, Kuprešak, Čelik, Đuričković, Soldo, Beganović, Đorđević, Mustafić, Lulić, Kyeremeh, Guliashvili.

Sastav Sarajeva (Foto: FK Sarajevo)

Na klupi su: Mušija, Rogić, Duraković, Mujkić, Mehmedović, Oliveira, Hamzić, Unušić, Tiro, Turkeš.

Sarajevo ovu utakmicu dočekuje s drugog mjesta na tabeli sa 17 osvojenih bodova iz sedam mečeva, dok je Široki Brijeg u zoni ispadanja, pošto se nalazi na desetoj poziciji sa devet bodova. U posljednjih pet međusobnih susreta Širokog Brijega i Sarajeva viđene su po dvije pobjede oba tima, a jednom je bilo neriješeno.

Glavni sudija utakmice koja počinje u 18 sati bit će Dragan Petrović iz Banje Luke, direktan prijenos je na Areni Sport, a tekstualni možete pratiti na portalu Klix.ba.