Prvenstvo BiH
31

Uživo / Željezničar - Radnik 0:0: Željo propustio najbolju šansu na meču, Radniku poništen gol

D. P.
Željezničar traži nove bodove (Foto: I. L./Klix.ba)
Nogometaši Željezničara i Radnika iz Bijeljine od 18 sati otvaraju 11. kolo Wwin lige Bosne i Hercegovine, a duel u direktnom tekstualnom prijenosu možete pratiti na portalu Klix.ba.

62' - Odinaka i Dangubić su u igri kod Željezničara, a napustili su je Galić i Hiroš.

58' - Trese se na drugoj strani mreža Željezničara, ali gol je poništen jer je Pantelić na početku akcije bio u ofsajd poziciji.

56' - Najbolja prilika za Želju na utakmici! Šabić je sjajno centrirao iz slobodnjaka s desne strane i pronašao Al-Jabera na petercu, ali njegov šut glavom završava malo pored stative!

47' - Odmah sjajna šansa za Željezničar. Boljević je uhvatio volej na desnoj strani i šutirao, ali golman Samurović je odbranio i sebe i gol od snažnog šuta.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme na Grbavici, golova nema.

45' - Dvije minute nadoknade.

43' - Dobar napad Željezničara, ali udarac Boljevića s vrha šesnaesterca odlazi pored gola.

41' - Nakon dugo vremena korner za Željezničar. Treći danas.

35' - Nova odlična šansa za Al Jabera, ali povratnu s desne strane šalje preko gola gostiju.

29' - Stativa za Radnik! Prva šansa za goste, Teodorović u situaciji jedan na jedan pogađa stativu.

26' - Najbolje dvije akcije Željezničara u jednom napadu. Al Jaberov volej izblokiran u posljednji čas, a onda je isti igrač makazicama šutirao preko gola. Njegov potez digao je cijelu Grbavicu na noge i da je lopta išla malo niže, definitivno bi to bio gol sezone.

22' - Nova opasnost pred golom Radnika, ali golman Samurović hvata loptu nakon pokušaja Šabića i Hiroša.

21' - Prvi pokušaj Krpića danas. Šutirao je glavom nakon centaršuta s lijeve strane, ali iz teške pozicije nije mogao više od udarca pored gola.

17' - Prvi napad Radnika večeras, ali je ubačaj s lijeve strane završio na mreži gola Željezničara.

12' - Opasno pred golom Radnika nakon gužve i kornera, ali su u tri navrata gosti dobro intervenisali, blokirali udarce i izbacili loptu.

8' - Solidna prilika za Željezničar, ali Hiroš šutira preko gola. Ipak, i da je postigao gol, on bi bio poništen zbog ofsajda.

6' - Šou na južnoj tribini. Manijaci su priredili koreografiju, a onda i dimnu bakljadu.

3' - Prvi pokušaj Plavih! Mladi Šabić je šutirao, udarac je izblokiran i otišao je u korner.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.

17:58 - Izvedena je himna Grbavica, igrači su na terenu i utakmica će uskoro početi.

17:48 - Navijači polako pristižu na stadion i utakmica će uskoro početi. Očekujemo izlazak aktera na teren Grbavice.

Utakmicom između Željezničara i Radnika na stadionu Grbavica otvara se 11. kolo Wwin lige BiH. Dva tima su na solidan način otvorili sezonu i razdvajaju ih četiri boda između četvrte i sedme pozicije na kojima se nalaze, s tim da je u prednosti Željezničar.

Treneri Denis Ćorić i Velibor Đurić odabrali su sastave za današnji duel. Kod Željezničara od prve minute na krilnoj poziciji kreće mladi Dženan Šabić.

Željezničar: Muftić, Galić, Karjašević, Karamarko, Marković, Al Jaber, Radovac, Šabić, Hiroš, Boljević i Krpić.

Radnik: Samurović, Josipović, Janjić, Vasić, Perišić, Amidžić, Teodorović, Maričić, Mehanović, Da Cruz i Pantelić.

Glavni sudija utakmice je Ermin Sivac iz Zenice, a pomagat će mu Tarik Mulasmajić iz Tešnja i Arnel Novalić iz Doboja. Četvrti sudija je Elvedin Topuzović iz Tuzle.