Meta uvodi "tinejdžerske profile" za Facebook i Messenger
Kompanija Meta uvodi "tinejdžerske profile" na svoju društvenu mrežu Facebook i aplikaciju Messenger.
Kompanija Meta uvodi "tinejdžerske profile" na svoju društvenu mrežu Facebook i aplikaciju Messenger.
Kompanija Meta, vlasnik Facebooka, kažnjena je "značajnim" iznosom zbog neprovođenja naloga turskih vlasti da ograniči sadržaj o protestima u ovoj zemlji, izjavio je glasnogovornik ove firme za Politico.
Sredinom i krajem 2000-tih društvena mreža Facebook je bila fokusirana na održavanje kontakata s prijateljima i porodicom, no kako je platforma dodavala nove funkcije i vremenom postajala sve veća, to osnovno iskustvo je počelo nestajati. Međutim, došlo je vrijeme za promjenu.
Papua Nova Gvineja zvanično je blokirala pristup društvenoj mreži Facebook, a vlasti ovaj potez nazivaju "testom za ograničavanje govora mržnje, dezinformacija i pornografije", javlja BBC.
Meta je pokrenula novu inicijativu s ciljem motivisanja korisnika da kreiraju sadržaj te dijele fotografije i klipove na Facebooku.
Instagram i Facebook su nedavno zamaglili, blokirali ili uklonili objave dva dobavljača tableta za abortus. Instagram je također suspendovao naloge nekoliko dobavljača tableta za abortus i sakrio ih da se ne pojavljuju u pretraživaču i preporukama.
Aplikacija WhatsApp će biti dodana u Metin Accounts Center u narednih nekoliko mjeseci, a jednom kada to bude obavljeno, korisnici će dobiti mogućnost automatskog dijeljenja WhatsApp statusa kao storyja na Facebooku i Instagramu.
Inauguracija novog predsjednika SAD-a Donalda Trumpa okupila je brojna imena iz svijeta tehnologije, a ova prilika još jednom je pokazala i čudnu igru sudbine, naročito kada je riječ o vlasniku Facebooka Marku Zuckerbergu i prvom čovjeku TikToka Shou Zi Chewu.
Meta je najavila niz značajnih izmjena u svojim politikama moderiranja sadržaja, uključujući ukidanje partnerstava za provjeru činjenica i "uklanjanje" ograničenja govora o "temama poput imigracije, rodnog identiteta i roda" koje kompanija opisuje kao česte teme političkih rasprava i debata.
Kompanija Meta saopćila je da ukida provjere činjenica na Facebooku i Instagramu u Sjedinjenim Američkim Državama te ih zamjenjuje korisničkim bilješkama i reakcijama, po uzoru na društvenu mrežu X.