Naučnici pronašli fosilne ostatke možda i najstarijeg titanosaura na svijetu
Naučnici su u Argentini pronašli nekompletan skelet za koji vjeruju da je pripadao najstarijoj poznatoj grupi dionsaura pod nazivom titanosauri.
Naučnici su u Argentini pronašli nekompletan skelet za koji vjeruju da je pripadao najstarijoj poznatoj grupi dionsaura pod nazivom titanosauri.
Paleontolozi sa Univerziteta California Riverside su osamdesetih godina prošlog stoljeća na Antarktiku pronašli brojne fosile prahistorijskih gigantskih ptica za koje se kroz nova istraživanja ustanovilo da su nekada vladale Zemljom.
Dvanaestogodišnji dječak je pronašao skelet dinosaura koji datira od prije 69 miliona godina dok je istraživao kanadsku provinciju Alberta na odmoru sa svojim ocem.
U blizini Bilećkog jezera pronađen je fosil dijela skeleta zmije. Fosil je pronađen u pločastom kamenu i to nakon što je kamen iz tla izvađen krampom, te se razbio na četiri dijela.
Naučnici su proučavanjem dobro očuvanih fosilnih ostataka ptice iz ledenog doba identificirali primjerak planinske ševe.
Cuatro Cienegas na sjeveru Meksika rijetka je oaza u pustinji Chihuahuan koja uključuje više od 200 kristalnih prirodnih bazena sa svijetloplavim tonovima. Ovi bazeni su dom živih stromatolita, građevina sličnih stijenama koje su među najranijim fosilnim zapisima života na Zemlji.
Naučnici su otkrili hiljade "zapanjujuće" očuvanih fosila na obali rijeke Danshui u provinciji Hubei u Kini.
Prije otprilike 200 miliona godina u Warwickshireu u Velikoj Britaniji reptil koji svojom anatomskom strukturom podsjeća na delfina je preminuo i potonuo na dno mora, prenosi BBC.
Skelet prahistorijskog kita pronađen je na Krimu dok su arheolozi pretraživali buduću rutu željeznice. Radi se o kitovima koji su živjeli u moru koje je nestalo prije 10 miliona godina.
Fosil izumrlog kita star oko 10 miliona godina pronađen je tokom arheoloških radova na dionici budućeg željezničkog prilaza Krimskom mostu.