U Srebrenici se održava konferencija o presudi Radislavu Krstiću: Nećemo pregovarat o svojoj priči
U prostorijama Kulturnog centra u Srebrenici održava se konferencija "Pravda i sjećanje: Refleksije na osuđujuću presudu Radislavu Krstiću".
U prostorijama Kulturnog centra u Srebrenici održava se konferencija "Pravda i sjećanje: Refleksije na osuđujuću presudu Radislavu Krstiću".
Memorijalni centar Srebrenica dobio je donaciju od 500.000 KM, a novac je oporukom ostavio Mustafa Habul, rođeni Trebinjac koji je od 60-tih godina prethodnog vijeka do kraja svog života živio u Australiji.
Policija entiteta Republike Srpske je pozvao na saslušanje u svojstvu osumnjičenog direktora Memorijalnog centra Srebrenica Emira Suljagića zbog "ugrožavanja sigurnosti".
Ove godine će na kolektivnoj dženazi u Potočarima biti ukopani posmrtni ostaci 11 žrtava genocida u Srebrenici. Broj, međutim, nije konačan s obzirom na to da porodice do početka jula mogu dati saglasnost za ukop svojih najmilijih, nakon identifikacije.
Direktor Memorijalnog centra Srebrenica Emir Suljagić kritikovao je odnos nekih ljudi prema ovoj instituciji rekavši da ona neće biti ničija "privatna prćija".
Direktor Memorijalnog centra u Srebrenici Emir Suljagić oglasio se na Twitteru nakon što je usvojena Rezolucija o uspostavljanju međunarodnog dana sjećanja na genocid u Srebrenici te pojasnio sa čime se Bosna i Hercegovina morala izboriti.
Memorijalni centar Srebrenica oglasio se povodom usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici, istaknuvši da su duboko zahvalni svim zemljama sponzorima i onima koje su glasale za Rezoluciju, kao i bh. timu koji je prethodnih sedmica neumorno radio na tome da se Rezolucija usvoji.
Predsjednica udruženja Majke Srebrenice Munira Subašić obratila se na otvaranju objekta za odlaganje ekshumiranog biološkog materijala, ličnih predmeta i odjeće neidentifikovanih žrtava genocida u Memorijalnom centru Srebrenica - Potočari.
Društvo za ugrožene narode, Memorijalni centar Srebrenica i Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji, u pismu upućenom svim državama članicama Ujedinjenih naroda, pozivaju sve ambasadore zemalja članica UN-a da glasaju za podršku rezoluciji Generalne skupštine kojom bi se 11. juli proglasio Međunarodnim danom sjećanja na genocid u Srebrenici 1995. godine.
Memorijalni centar Srebrenica zatražio je hitno očitovanje Ambasade Islamske Republike Iran u Bosni i Hercegovini o relativizaciji zločina genocida u Srebrenici kroz izjave ambasadora Irana u Srbiji Rašida Hasana Pur Baeia.