Obratite pažnju na njihovo ponašanje: Najčešći razlozi zašto bebe plaču
Ako ste nedavno postali roditelji, vjerovatno će vas zanimati zašto vaša beba plače.
Ako ste nedavno postali roditelji, vjerovatno će vas zanimati zašto vaša beba plače.
Plakanje tokom seksa ili nakon orgazma ne ukazuje nužno na osjećaj tuge. Osim toga, plakanje dok se upuštate u tako fizički i emocionalno intenzivnu interakciju zapravo nije toliko neobično.
Američki pedijatar Robert Hamilton osmislio je metodu zvanu "The Hold" zahvaljujući kojoj možete umiriti bebu staru do tri mjeseca koja plače.
Žena koja je posjetila ljekare u SAD-u dobila je račun za "emocionalnu procjenu i procjenu ponašanja" samo zato što je zaplakala tokom pregleda.
Kada djeca počnu plakati, mnogim je roditeljima prirodni instinkt reći im da prestanu. No, prema mišljenju ove majke, ali i brojnih stručnjaka, iako to rješava trenutni problem, moglo bi biti izuzetno štetno na duge staze.
Svi smo sigurno nekad došli u situaciju da smo plakali kako bi "olakšali dušu". No, iako mnogi tvrde da su suze u takvim situacijama lijek, naučnici su pokušali objasniti je li zaista tako.
Rasprava o tome bi li roditelji trebali pustiti bebu da plače ili odmah pojuriti u pomoć ponovo je pokrenuta nakon što su objavljeni rezultati novog istraživanja.
Djeca koja se prenemažu svakog roditelja mogu izbaciti iz takta. Međutim, možda vaše dijete ne zna dovoljno riječi da bi opisalo kako se osjeća ili šta želi, te ne plače samo da bi vas namjerno živciralo.
Plačete li često? Osjećate li olakšanje nakon plakanja? Neke probleme suzama zaista možete riješiti.
Ukoliko ste isprobali sve načine, a vaša beba i dalje ne može da zaspi, stručnjaci savjetuju da probate s metodom kontrolisanog plakanja koja će vam, tvrde, spasiti sate i sate dragocjenog sna.