Osam savjeta kako pomoći osobi koja ima napad panike
Danas svi žive prilično brz život pun stresa. Važno je znati kako pomoći bliskoj osobi koja se teže nosi sa svakodnevicom.
Danas svi žive prilično brz život pun stresa. Važno je znati kako pomoći bliskoj osobi koja se teže nosi sa svakodnevicom.
Stres je faktor koji može značajno ubrzati pojavu sijedih, a izgubljena boja ne može se vratiti.
Novac, posao i porodične obaveze su prva tri razloga zbog kojih žene osjećaju stres. Istraživanja su pokazala da stres utječe ne samo na psihičko već i fizičko zdravlje.
Da biste sačuvali zdrav razum i što bolje iskoristili svoje slobodno vrijeme, veoma je važno da vam određeni način ponašanja postane svakodnevica. Tako se nećete osjećati kao da vam cijeli dan prolazi na poslu, a i tih osam sati koje provedete tamo bit će vam znatno ugodniji.
Serija problema koji su povezani s lošim snom može povećati nivo emocionalnog stresa kod pojedinca čak za jednu trećinu, tvrdi se u novom istraživanju.
Zahvaljujući modernom, užurbanom načinu života neprestano smo izloženi stresu. Gotovo da ne postoji čovjek koji nekada nije bio pod stresom, no često stres u malim količinama može djelovati stimulirajuće.
Nije rijedak slučaj da se ljudi ujutro bude umorni, da nisu produktivni i da bi samo htjeli ostati duže u krevetu.
Istraživanje koje je provedeno na Univerzitetu u Londonu analiziralo je 40.000 radnika, a otkriveno je da oni koji rade prekovremeno ili vikendom imaju veću mogućnost razvoja depresije, dok su žene najugroženija grupa.
Ljudska bića nisu stvorena da podnose dugotrajni stres. Stres je prirodna reakcija tijela i u malim količinama može djelovati stimulirajuće.
Djeca žena koje su izložene velikom stresu tokom trudnoće imaju gotovo deset puta veću vjerojatnost da će razviti poremećaj ličnosti do 30. godine života, sugerira novo istraživanje.