
Ako se zna da je od ukupno 600 izloženih inovacija nagrađena svaka treća, onda postaje potpuno jasno koliko su inovacije bh. inovatora bile iznad prosjeka radova predstavljenih u Parizu.
Najbolje ocjene dobila je "Trajna osnova za saće" Ivana Milićevića iz Posušja, koja je nagrađena zlatnom medaljom. Pčelarstvo je sve popularnije u Francuskoj, što se moglo zaključiti i po velikom zanimanju posjetilaca za ovu inovaciju, a medalju za ovu inovaciju dodijelio je i žiri Ministarstva poljoprivrede i šuma.
I Ivanov susjed iz Širokog Brijega, Zoran Kutle, dobio je zlatnu medalju, i to za uređaj za vađenje potonulih plovila u roku od nekoliko sati po potonuću.
Prof. dr. Zehrudin Osmanović iz Tuzle dobio je srebrenu medalju za sistem pretvaranja u cement hemijskog otpada nastalog prilikom proizvodnje soli i sode. Srebrenu medalju dobio je i sarajevski inovator Miralem Fetahagić za trotaktni motor s unutrašnjim izgaranjem.
Bronzane medalje dobile su srednjoškolke Amina Hajdarević i Jasna Nuhić iz Bihaća za uređaj kojim se plastični otpad pretvara u tečno gorivo, te Avdo Halilović iz Kladnja koji je predstavio higijenski podmetač za glavu na sjedištima u vozilima.
Bronzanu medalju dobio je i Zdravko Bosnić iz Banje Luke za automobilsku gumu koja se, bez zaustavljanja, automatski popravi u slučaju bušenja oštrim predmetom.