Savjeti za trudnice: Kako smanjiti jutarnje mučnine u trudnoći
Jutarnje mučnine su česta pojava u trudnoći. Obično počinju oko šeste sedmice trudnoće i nestaju do kraja prvog tromjesečja, iako kod nekih žena mogu trajati duže.
Jutarnje mučnine su česta pojava u trudnoći. Obično počinju oko šeste sedmice trudnoće i nestaju do kraja prvog tromjesečja, iako kod nekih žena mogu trajati duže.
Mnogi roditelji se pitaju kada je pravo vrijeme da sa svojim novorođenčetom prvi put izađu na šetnju.
Trudnoća je divno iskustvo i prelijepo doba u životu za većinu žena, ali za mnoge trudnoća ima i neke neugodne simptome. Na primjer, mnoge buduće majke doživljavaju vrtoglavicu tokom trudnoće.
Poticanje djece da isprobavaju nove stvari, uče i razvijaju se gradi njihovo samopouzdanje i otpornost te im pomaže da postanu osobe sa pohvalnim osobinama.
Hodanje prstima je prilično uobičajeno kod djece. Međutim, postavlja se pitanje kada je to sasvim normalno, a kada može ukazivati na potencijalne probleme.
Visoko osjetljiva djeca doživljavaju emocije i svijet oko sebe intenzivnije nego drugi, a roditeljima nekada nije lako procijeniti da li njihovo dijete ima ove crte ličnosti.
Kada je riječ o mentalnom zdravlju djece, jedan od ključnih faktora koji se često zanemaruju je fizička aktivnost jer ona može napraviti veliku razliku u emocionalnom i mentalnom razvoju djeteta.
Oči novorođenčadi su posebno osjetljive, pa je izuzetno važno da se o njima pravilno brine. Koža oko očiju beba je tanka, a masno tkivo gotovo da ne postoji, zbog čega je neophodno pridržavati se posebnih higijenskih navika pri čišćenju očiju.
Balansiranje između roditeljstva i vlastitih potreba predstavlja izazov s kojim se mnoge majke suočavaju, a uz nekoliko jednostavnih savjeta lako je uskladiti ove obaveze.
Bebama nije potrebno mnogo kalorija, ali im je potrebno puno hranljivih i zdravih sastojaka. Međutim, neke namirnice koje se obično nude bebama su zapravo nezdrave i sadrže samo mnogo kalorija, šećera ili soli, a vrlo malo nutrijenata.