Kako možete prepoznati pokvarena jaja: Ovi znakovi će vam pomoći
Pokvarena jaja moguće je prepoznati na više načina, a jedan od najjednostavnijih je test plutanja. Uz to miris, ali i boja, mogu biti znak da su pokvarena.
Pokvarena jaja moguće je prepoznati na više načina, a jedan od najjednostavnijih je test plutanja. Uz to miris, ali i boja, mogu biti znak da su pokvarena.
Iako većina ljudi to radi, jaja ipak ne biste trebali držati u vratima frižidera. Razlog za to je temperaturna nestabilnost.
Jaja su fantastičan izvor mnogih esencijalnih nutrijenata te stoljećima predstavljaju jednu od osnovnih namirnica za doručak.
Ukoliko su vam dosadile različite vrste omleta ili poširana jaja, recept podijeljen na društvenim mrežama donosi jednostavnu tehniku za pripremu jaja na nešto drugačiji način.
Znate li zbog čega se crvena boja tradicionalno koristi za farbanje vaskršnjih jaja? Naime, postoji nekoliko verzija postanka ovog običaja.
Napraviti veliku količinu tvrdo kuhanih jaja za pripremu obroka tokom radnog dana ili prije uskršnjeg doručka moglo bi se činiti kao dobra ideja. Međutim, šta treba učiniti kada nam ostane nekoliko jaja nakon obroka?
Kuhanje jaja se čini poput vrlo jednostavnog zadatka za koji vam i nisu potrebne posebne kulinarske vještine. Ipak, ne uspije svaki put onako kako ste zamislili.
Jaja su sastavni dio mnogih jela, a vrlo ih često mnogi jedu za doručak ili užinu. Najpogodnija opcija za konzumiranje za užinu jeste kuhano jaje.
Iako kartoni u kojem se drže jaja u marketima izgledaju praktično i za korištenje kod kuće, ne bismo ih trebali koristiti nakon kupovine. Naime, skladištenje jaja u kartonima može naštetiti više nego što mislite.
Jaja su moćne hranjive tvari, pogotovo kada je riječ o žumancu. Postoji toliko mnogo načina na koje jaja možete uvrstiti u obroke, počev od kajgane, omlet i kuhanih jaja.