Uzročno-posljedična veza između stresa i kože i kako se oporaviti
Stresan način života može utjecati na naš izgled. Podočnjaci i naborana koža mogu se činiti površnim problemima, ali veza između hroničnog stresa i izgleda može biti izrazito štetna.
Stresan način života može utjecati na naš izgled. Podočnjaci i naborana koža mogu se činiti površnim problemima, ali veza između hroničnog stresa i izgleda može biti izrazito štetna.
Stres ne utječe isključivo na čovjekovo mentalno stanje. Zapravo, u većini slučajeva se odražava i na tijelo. Što ste više izloženi stresu, to je veća vjerovatnoća da ćete dobiti osip.
Djeca svih uzrasta doživljavaju stres i anksioznost, ali na njih će različito reagovati ovisno o dobi, ličnosti, pa čak i o njihovim ličnim mehanizmima suočavanja. Roditeljima može biti teško prepoznati znakove, a još teže mogu odlučiti šta učiniti.
Svi se tokom života suočavamo sa stresnim situacijama, od manjih smetnji poput gužve u prometu do ozbiljnijih briga, poput teške bolesti voljene osobe.
Postoje namirnice kojima je moguće smanjiti stres i time poboljšati ukupno mentalno zdravlje.
Stres je nažalost sastavni dio užurbanog života koji živimo, a pri uklanjanju ove negativne emocije pomaže AEQ metoda kojom se bavi Roman Ivanković iz Sarajeva. On uči ljude kako da sami sebi pomognu u suočavanju sa stresom.
Kada smo pod stresom, često nas hvata panika koja sa sobom nosi niz fizičkih simptoma poput lupanja srca, nedostatka zraka, vrtoglavica, mučnine i mnogi drugi simpotmi.
Dolaskom hladnijih dana sve više stručnjaka upozorava da je potrebno jačati imunitet, naročito u vrijeme pandemije koronavirusa.
Ako vam se znoje dlanovi i srce radi ubrzano, to su neki su od najčešćih fizičkih odgovora na stres, a dobra je vijest da je sve neželjene pojave stresa moguće kontrolisati disanjem.
Gotovo 50 posto žena partner je prevario tokom pandemije koronavirusa, pokazalo je istraživanje koje je provedeno u Americi.