Starenje mozga dostiže vrhunac u tri dobi: Kako ga možete spriječiti
Naučnici su utvrdili da starenje mozga dostiže vrhunac u tri dobi: od 57, 70 i 78 godina. Objasnili su kako su došli do ovog otkrića.
Naučnici su utvrdili da starenje mozga dostiže vrhunac u tri dobi: od 57, 70 i 78 godina. Objasnili su kako su došli do ovog otkrića.
Bez medicinskih ili hirurških operacija je teško ukloniti bore koje su se već pojavile, ali postoje promjene u životnom stilu koje mogu usporiti njihov novi nastanak.
Novo istraživanje pokazalo je da je konzumiranje ultraprerađene hrane (UPF) povezano s ubrzanim starenjem. Iz tog razloga biste je trebali što manje konzumirati.
Loše životne navike mogu učiniti da se naše tijelo osjeća puno starijim nego što zapravo jest, pogotovo kada smo stariji. To uključuje ispijanje previše alkohola, lošu ishranu i nedovoljno vježbanja.
Stručnjaci su otkrili koji dio našeg lica najprije počne stariti te s kojim problemima se možete susresti kada se ovo dogodi.
Namirnice koje svakodnevno konzumiramo, igraju važnu ulogu u našem organizmu, a neke od njih mogu čak i ubrzati starenje.
Sljedeći put kada kažete da vam je potreban odmor da biste se oporavili od putovanja, razmislite o novoj studiji u Australiji koja kaže da putovanja mogu biti dobra za vaše zdravlje i usporavanje znakova starenja.
Baš kao i naša tijela, i naši se mozgovi mijenjaju kako starimo. Što smo stariji, to se teže prisjećamo informacija, poput naziva restorana u koji smo bili ili gdje smo stavili ključeve, a potrebno nam je i više vremena da naučimo nešto novo.
Nedavna otkrića objavljena u časopisu Developmental Cognitive Neuroscience otkrila su da raznolikost mikroba u crijevima ne samo da može utjecati na našu fizičku spremnost, već i na to koliko brzo starimo.
Jedan od težih aspekata starenja je pad kognitivnog razmišljanja. Do pada najčešće dolazi nakon navršene 45. godine, ali neke znakove je moguće primijetiti i ranije. Ipak, kognitivni pad ne bi trebao naglo pasti.